Лінкбілдинг для локального SEO-просуванння: 9 стратегій

Лінкбілдинг для локального SEO-просуванння

Споживачі хочуть зв’язуватись із місцевими підприємствами та замовляти у них. Так. Вас шукають у вашому місті. Це хороша новина.

За даними Google, пошукові запити, включаючи “поруч зі мною”, збільшуються на 450 відсотків у річному обчисленні. Більше того, 79% споживачів використовували Google для пошуку інформації про місцеві підприємства у 2022 році.

Що це означає для цифрових маркетологів?

Ну, якщо ви сподіваєтеся зв’язатися з місцевими споживачами, то вам потрібно переконатися, що вони можуть знайти ваш бізнес в Інтернеті. Вам потрібно просунути свій контент на вершину релевантного локального пошукового рейтингу Google у вашому місті.

Один із способів зробити це – використовувати силу створення посилань, зокрема створення посилань для локального SEO.

Дозвольте мені показати вам, як працює локальна побудова посилань, чому це важливо і як ви можете почати створювати власний профіль посилань.

Що таке “створення профілю посилання” для локального SEO?

Створення посилань відноситься до процесу отримання посилань з інших веб-сайтів назад на ваші власні. Ці посилання відомі як “зворотні посилання” та “вхідні посилання“, і вони допомагають залучити трафік на ваш сайт.

Тепер об’єднаємо ці дві концепції. Створення посилань для локального SEO – це процес отримання зворотних посилань від місцевих підприємств. Мета створення локальних посилань – підвищити видимість у результатах органічного локального пошуку та залучити більше трафіку від місцевих клієнтів, які з більшою ймовірністю купуватимуть у вас.

Чому створення посилань для локального SEO має значення

Є три основні причини, через які місцеве створення зв’язків має значення.

По-перше, Google враховує кількість зворотних посилань, які ви маєте при визначенні рангу сторінки. Чим більше у вас кількість якісних зворотних посилань, тим вищі ваші шанси отримати рейтинг першої сторінки. Понад 67,2 кліків йдуть на перші п’ять результатів органічного пошуку!

По-друге, створення посилань для локального SEO допоможе вам залучити конкретний цілеспрямований трафік пошукових систем на ваш сайт. Націлившись на правильний трафік, ви з більшою ймовірністю приваблює людей, які серйозно ставляться до покупки.

Нарешті, створення посилань для локального SEO – чудовий спосіб органічно підвищити видимість вашого бренду. В середньому потрібно сім вражень для бренду, перш ніж хтось вживе заходів (маркетингове «Правило 7», як його називають у розмовній мові). Найкраща видимість бренду допоможе вам розвивати базу потенційних клієнтів.

Створення посилань для локальних стратегій SEO

Чи готові ви почати створювати зворотні посилання? Ось мої 9 найкращих стратегій.

Отримайте посилання з туристичних та місцевих оглядових сайтів

Згідно з дослідженням, 88 споживачів читають онлайн-огляди про місцевий бізнес, а ще 76 відсотків споживачів шукають найвищий місцевий зірковий рейтинг. Іншими словами, вам потрібні позитивні відгуки, і ви хочете їх від веб-сайтів, які можуть допомогти вам з вашою метою створення місцевих посилань.

Наприклад, ось короткий виклад дев’яти чудових нових ресторанів в Одесі.

Як інший приклад – туристичний сайт, що містить списки популярних місцевих ресторанів.

Бажаєте отримати такі відгуки клієнтів? Вам потрібно заохотити існуючих клієнтів залишати відгуки.

Представники журналу в Одесі завітали до ресторанів на основі існуючих відгуків клієнтів, а не на випадкові холодні пропозиції.

 • Спростіть клієнтам можливість залишати відгуки в Google, Yelp та інших популярних платформах.
 • Запропонуйте стимули, наприклад, каяковий бізнес може запропонувати рецензентам сеанс каякінгу зі знижкою.
 • Виділіть відгуки клієнтів на своїх платформах соціальних мереж – вони створюють відмінний контент користувача і часто заохочують інших залишати свої думки.

Створення посилань для локального SEO часто означає ручну роботу, тому ви, звичайно, можете уявити місцеві веб-сайти і подивитися, чи будуть вони перераховувати ваш бізнес. Просто переконайтеся, що ви надсилаєте професійну презентацію, включаєте відповідну ділову інформацію та надаєте посилання на будь-які відгуки клієнтів (якщо такі є).

Агрегати пошуку роботи

Візьмемо дошку оголошень ОЛХ. Складна структура сайту, регіональність, конкретний геотаргетинг, висока відвідуваність та популярність в країні – все, що нас треба для вставки своїх посилань.

Наприклад, ви займаєтесь доставкою приготуванням та доставкою піци в Броварах. Сайт з вибором піци уже є. Заходимо на ОЛХ, та створюємо оголошення з відкритою вакансією кур‘єра або адміністратора. В тілі вакансії прописуємо лінк на ваш сайт. Обов‘язково вказуємо, що коротке резюме приймаємо на нашому сайті. Чудово!

Людина копіює ваше посилання та вставляє в пошуку. Переходить на сайт і шукає, куди скидати резюме. 

Що ми отримуємо?

 1. Відвідуваність сайту
 2. Цільовий по геопозиції відвідувач 
 3. Поведінкові фактори 
 4. Як бонус, ще й піцу замовлять 

Можливо хтось скаже, що совість буде мучити, використовуючи цей метод. Але у нас є ціль. Треба місцеві посилання + трафік!

Проведіть спеціальні заходи та акції, щоб отримати PR-посилання

Бажаєте створити свою місцеву присутність та підвищити впізнаваність бренду, одночасно надаючи можливості для створення місцевих посилань?

Розгляньте можливість проведення спеціальних заходів чи кампаній.

Якщо вам потрібні ідеї для проведення заходу, ви можете:

 • спонсорувати місцеву спортивну команду;
 • провести благодійний збір коштів;
 • провести суботник;
 • провести конкурс.

Або ви можете запропонувати такі акції, як безкоштовна демонстрація продукту або сезонні знижки. Все залежить від того, що має найбільше значення для вашої бізнес-моделі.

Після того, як ви обрали захід чи акцію, вам потрібно рекламувати її.

 1. Проведіть онлайн-дослідження, щоб знайти місцеві новинні агенції, такі як місцеві газети, радіоканали, групи спільноти Facebook і т.д.
 2. Вирішіть, на які точки орієнтуватися, виходячи з вашої споживчої демографії. 85 відсотків від 18 до 25 років та 30 відсотків від 55 до 66 років щодня перевіряють соціальні мережі, тому онлайн-платформи – гарне місце для початку.
 3. Скласти короткий прес-реліз. Увімкніть ключові події, відомості та URL-адресу зворотного посилання.
 4. Не забудьте також включити ключові слова у свій прес-реліз. Google допоможе вам знайти релевантні ключові слова.

Зареєструйтесь у місцевих бізнес-довідниках

Згідно з дослідженням, 75% споживачів зверталися до бізнес-каталогу хоча б раз за останній рік, щоб дізнатися більше про нову компанію.

Для створення місцевих посилань, цільових каталогів та списку вашої компанії.

Популярні бізнес-катлоги включають:

 • FACEBOOK
 • INSTAGRAM
 • Бізнес-профіль Google
 • TIK-TOK

Бажаєте знайти більше локальних чи нішевих каталогів? Google – твій друг. Наприклад, якщо ви шукаєте “місцевий каталог малого бізнесу Харків”, одним із найкращих результатів органічного пошуку є каталог малого бізнесу https://www.ua-region.com.ua/ .

Коли ви будете готові добавати свій сайт в локальний каталог, уважно дотримуйтесь їх вказівок. Викладіть свої ключові дані, такі як ваш веб-сайт і час роботи, та увімкніть короткий опис вашого бізнесу.

Кожна деталь допомагає каталогу перевірити ваш бізнес, що може підвищити ваші шанси на ухвалення (і придбання зворотного посилання).

Створіть блог, що охоплює місцеві теми

У вас є блог? Якщо ні, почніть та зосередьтеся на освітленні регіональних тем. Звичайно, цей крок вимагає більше зусиль з вашого боку, але чому блог стоїть створення посилань для локального SEO.

 1. Блоги дозволяють продемонструвати свої знання та досвід, що підвищує довіру споживачів і, зрештою, заохочує їх вибирати ваш бренд замість конкурентів.
 2. Згідно зі звітом Google, 60 відсотків покупців читають статті в блозі перед покупкою.
 3. Контентом в блозі легко ділитися у соціальних мережах. Згодом більше акцій означає більшу видимість вашого бренду, що приваблює більше трафіку.

Як тільки ви будете готові створювати та вести локальний блог, обов’язково знайте, як отримати зворотні посилання на ваші статті:

 1. Зворотні посилання починаються з чудового контенту. Витратьте час на вивчення того, чого хоче ваша аудиторія, і створіть статті відповідно до їхніх потреб. Якщо читачі вважають ваш контент корисним, вони повернуть його посилання.
 2. Корисний контент, щоб отримувати огляди. Огляди виділяють чудовий новий контент у певній ніші, і оскільки автори завжди шукають контент для показу, є велика ймовірність, що вони можуть запропонувати список та зворотне посилання на вашу компанію.
 3. Виділіть свої пости у соціальних мережах. Чим більше людей поділяться вашим контентом, тим більша ймовірність того, що ви звернетеся до блогерів, які шукають контент для посилання.
 4. Будьте активні на таких платформах, як Twitter, LinkedIn та Facebook, Instagram, Tik-Tok. Побудуйте ділові відносини, зарекомендуйте себе як місцевий експерт, і ви отримаєте зворотні посилання природним чином.

Знайдіть згадки про вашу компанію і попросіть посилання

Непов’язані згадки або відгуки про компанії можуть надати золоті можливості для захисту зворотних посилань з високоякісних, авторитетних веб-сайтів.

По-перше, простіше надсилати інформаційно-пропагандистські електронні листи відповідній контактній особі, якщо вони вже знають ваш бренд. Якщо вони обговорюють ваші продукти або послуги, то розумно подумати, що ви можете попросити зворотне посилання, чи не так?

Однак немає необхідності переслідувати кожне посилання на бренд, особливо якщо воно знаходиться на низькоякісному веб-сайті, який не підвищить ваш рейтинг, тому ось як ви можете знайти зворотні посилання, які варто використати.

По-друге, проскануйте Інтернет на наявність згадок про ваш товар чи послуги. Ви можете це зробити за допомогою такого інструменту, як BrandMentions.

Потім визначте відповідну контактну особу, щоб надіслати інформаційно-пропагандистський електронний лист. Контактною особою може бути власник веб-сайту або хтось із відділу маркетингу. Зазвичай ви можете знайти ці дані за допомогою таких інструментів як Facebook або Twitter.

Нарешті, надішліть електронного листа. Подякуйте їхній компанії і подякуйте їм за згадку вашої фірми. Чемно поясніть, чому додавання зворотного посилання може принести користь їх компанії і подумайте про те, щоб запропонувати їм залишити зворотній лінк на їхній корпоративний сайт.

Не нехтуйте цими згадками про вас. Натомість шукайте їх, будуйте стосунки з іншими власниками веб-сайтів і перетворюйте їх на корисні зворотні посилання.

Публічна діяльність, щоб бути згаданим у місцевих публікаціях чи блоггерами

Хоча PR-кампанії є гарною ідеєю, ви також маєте виглядати більш органічно поміченими місцевими публікаціями та блогерами. Ви не хочете, щоб кожна згадка про ваш сайт була пов’язана з подією або рекламною компанією. Натомість зосередьтеся на побудові реальних зв’язків із місцевими блогерами.

Ви також можете запросити додавання вашого веб-сайту до місцевих бізнес-каталогів, які, можливо, вже існують у їхніх блогах. Згадка про роботу компанії завжди дає профіт. Ці типи повідомлень зазвичай публікуються, а потім не оновлюються протягом багатьох років.

Тому шукайте місцеві оглядові сайти, на яких були опубліковані пости, але не оновлені протягом останніх шести місяців або більше, і зв’яжіться з ними. Ви дійсно хочете подати свій сайт, свох інформативні статті як вигідний додаток для читачів, тому не будьте скромними.

Ви не наважуєтеся зв’язатися з нами?

Пам’ятайте, що місцеві видавці та автори контенту завжди прагнуть поспілкуватися з місцевими підприємствами. Просто зв’яжіться з наміром показати ваші інтереси. Вони вам не відмовлять.

Купуйте домени або сайти в своїй ніші

Чи знаєте ви, що колосальні 64 відсотки доменів не оновлюються після першого року?

Це велика можливість для місцевих підприємств, таких як ваше. Захопіть та купіть відповідні доменні імена у вашій галузі.

А ще краще, ви можете купити не тільки сам домен. Ви можете придбати веб-сайт безпосередньо у власника. Іноді це називається угодою про передачу домену або угодою про передачу активів веб-сайту.

У чому різниця?

Коли ви купуєте простий домен у такого хоста, як Hostinger, ви можете використовувати доменне ім’я для налаштування нового веб-сайту. Ви також можете налаштувати його як перенаправлення на встановлений веб-сайт.

Коли ви купуєте веб-сайт у власника, ви зазвичай купуєте домен, а також весь контент, який зараз існує на ньому.

Так, ціна буде вищою, але куплений ресурс може слугувати як допоміжний рекламний канал.

Читай: Скільки коштує створити сайт. І роби висновки.

Хоча ціна за повне поглинання веб-сайту буде більшою, просто подумайте про час і гроші, які ви витрачаєте, щоб опублікувати контент на ньому. Не говорячи вже про те, що ви зберігаєте траст домену, а контент зберігає дату публікації, що надає більше довіри до сайту.

То з чого почати?

Якщо у вас є домен, перейдіть на сайт Whois.com і введіть домен у верхньому правому рядку пошуку.

Не забувайте про внутрішні посилання

Внутрішні посилання повинні бути частиною вашої контент-стратегії. Зрештою – це можливість надавати більш релевантний контент своїм читачам. Чим довше час, проведений на вашому сайті, тим вищі поведінкові фактори.

Внутрішні посилання також можуть бути гарною стратегією для створення регіональних посилань. Як так?

Ваш сайт вважається місцевим інформаційним ресурсом. Таким чином, хоча внутрішні посилання не будуть вважатися зворотними посиланнями, вони, як і раніше, будуть вважатися локальними посиланнями на ваш власний контент.

Переваги внутрішніх посилань цьому не обмежуються.

Внутрішні посилання допомагають Google зрозуміти структуру вашого сайту, включаючи взаємозв’язок між статтями та їхню актуальність. Посилаючись на повідомлення всередині компанії, ви гарантуєте, що Google зможе знайти та ранжувати весь релевантний контент. Це добре послужить вам, коли справа доходить до ранжування результатів локального пошуку.

Внутрішні посилання також можуть допомогти вам встановити цінність нового посту у блозі без значної роботи. По суті, ви передаєте цінність від одного (або декількох) посту у блозі іншому. Це відоме як “потік ваги посилання”.

Таким чином, хоча внутрішні посилання не повинні бути вашим першим методом для створення посилань для локального SEO, вони повинні бути включені до вашої спільної стратегії. І не варто не дооцінювати внутрішню оптимізацію.

Висновки по локальному СЕО

Створення локальних посилань – чудовий спосіб покращити SEO, підвищити видимість пошукових систем та залучити релевантний трафік на ваш сайт.

Ви не побачите результатів за одну ніч. Ви повинні розглядати створення посилань як ключову частину вашої довгострокової маркетингової стратегії.

Хоча вам не потрібно пробувати всі поради, які я запропонував, почніть із окремих методів. Оберіть ті, що принесуть найбільший результат для вашого бізнесу. Зосередьтеся на створенні регулярного високоякісного інформативного контенту для блогу. Це підвищить надійность вашої компанії.

Якщо вам потрібна додаткова допомога у створенні посилань для локального SEO, ознайомтесь із моїми консультаційними послугами. Дізнейтеся, як я можу вам допомогти з лінкбілдингом та просуванням сайту в цілому.

Поділіться, які стратегії с формування регіонального профілю зворотніх посилань ви використовуєте? Які результати отримали?

One thought on “Лінкбілдинг для локального SEO-просуванння: 9 стратегій”

 1. Мы занимаемся продажей кондиционеров и твердотопливных котлов в Киеве. Наша локация находится возле метро Житомирская. Начали продвижения своей фирмы изначально с расклейке листовок на подъездах и домах оставляли ссылку на наш сайт. Якобы цены и наличие смотри на сайте. Рекламу для сайта не покупали. Через полтора месяца посещаемость сайта достигла 50 человек в сутки. Соответственно и заказы пошли. Метод допотопный но работающий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *