
Контентні сайти – це ресурси, в основі яких лежать SEO оптимізовані статті для пошукових систем. А потім для людей. Це як правило.
18 серпня компанія Гугл заявила про запуск нового апдейта. Тобто оновлення. Під приціл потрапляють довгі, сумні, «правильні» пости інформаційного характеру. Тепер слід писати «людям для людей» в прямому сенсі. Так було і до цього. Але…
Гугловці нічого нового не вводять, але хочуть більше хорошого контенту і менше поганого. Ну здивували. Ми і так постійно стараємось здивувати пошук. В цьому і справа. Потрібно писати для людей так, що уявіть собі, всі пошукові системи зникли. А вам треба контентом привабити та затримати гостя сайту, щоб він повернувся.
Що ще в новому апдейті?
Та по суті річ про контент і все. Пиши просто, пиши без помилок, ділись своїм досвідом, будь унікальним. Не варто писати про те, що вже написано, але трохи другими словами. Живі слова – піднімає інтерес в аудиторії.
Погодьтеся з наступними умовами і Google вас не зачепить:
- Ваші статті добавляють чи наповнюють інформацію в мережі, ви ділитесь особистим досвідом. Не черпаєте інформацію з інших джерел та розповідаєте інакше.
- Ваш блог, сайт має за мету – допомога людям, відповідь на запитання.
- Не обіцяйте в заголовках того, чого немає в самому тексті статті.
- Більше конкретики.
- Стаття немає точного об‘єму. Не дивись на конкурентів. Пиши по-своєму.
- Не старайтесь бути експертом в тому, в чому не розумієтесь. Аудиторію та пошукову систему не обдуриш.
- Інформація має нести таку цінність, що дорівнювала б платній консультації від вас як експерта.
Контентні проєкти створені для людей. Це по дефолту так. Але сам скелет інформаційної статті складається з ключових слів. Тема повинна повністю розкриватися. Так. Але тепер зміни будуть в присутності самої людини як фактора та автора.
Ділові, юридичні, медичні, тематики без змін. Там є термінологія. Але не факт. Завжди на ютубі цікавіше слухати контент на важку юридичну тематику з елементом гумору та власної думки. З текстами теж так буде.
Коли вже ми відчуємо новий «контентний» апдейт
З 25 серпня англомовні сайти перші качнуться від оновлення. А там як завжди. Два тижні чи місяць – іншомовні ресурси на черзі. Є час підготуватися.
Важливо розуміти те, що це не фільтр чи санкції. Це лише доповнення, нові сигнали для ранжирування в пошуку. Не треба писати пустий контент для пустих сторінок сайту. Вони не ТОПу будуть, а для прикладу, як робити не слід.
P.S. Видихайте. Але не розслабляйтесь.
Ну надеюсь, разговор идёт только о информационных сайтах статейниках. Интернет магазин з ген карточками, не должно зацепить)