
Сайти – це проекти, що мають власну спрямованість, певний функціонал, дизайн, різну кількість сторінок тощо. Вартість створення сайту формується виходячи з безлічі критеріїв. У статті розповімо про вартість розробки різних видів сайтів та постараємось допомогти вам оцінити витрати на створення вашого ресурсу.
Середня вартість розробки сайту
Деякі сайти можна створити безкоштовно, для розробки інших потрібно кілька тисяч гривень, а треті вимагатимуть вкладень у сотні тисяч. Оскільки визначити середню ціну одночасно для всіх видів інтернет-ресурсів неможливо, розглянемо скільки коштує зробити сайт залежно від масштабів проекту.

Сайт візитка
Сайт-візитка – містить загальні відомості, коротку інформацію про спеціалізацію, список послуг чи товарів, контакти тощо. Головна функція – первинне знайомство потенційних клієнтів із організацією.

Це рішення підходить для малого бізнесу, якщо немає можливості чи необхідності створення повноцінного сайту. Візитку можна зробити самостійно на одному із безкоштовних конструкторів – для цього необов’язково мати якісь навички. У фрілансерів технологія коштуватиме від 4000 грн, а в студії можна замовити сайт-візитку за ціною від 6000 грн, який буде адаптований під мобільні пристрої та сео-просування.
Landing-page
Landing page – це односторінковий сайт, який має на меті продати товар чи послугу, мотивувати до цільової дії. Він максимально концентрує увагу відвідувача на пропозиції, показує вигоди, цінності та переваги, підводить до того, щоб зробити замовлення, підписатись, зареєструватися тощо.
Читай: Методи просування односторінника

Лендінг теж можна зробити самостійно, використовуючи конструктор, але його функціонал буде сильно обмежений. Якщо вам потрібні конверсії та вирішення бізнес-завдань, односторінник краще замовити у спеціалістів.
У фрілансерів середня ціна може становити 6000-8000 грн, але найдешевшу пропозицію шукати не варто, оскільки від цього залежить якість послуг. В агентстві вартість робіт буде вищою – 8000-12000, але в цьому випадку розробка лендингу ґрунтуватиметься на попередніх маркетингових дослідженнях ринку, цільової аудиторії та конкурентів, включатиме створення прототипу, унікального дизайну, логотипу тощо. Тому лендинг, розроблений професіоналами, показуватиме більшу конверсію.
Корпоративний сайт (послуги)
Корпоративний сайт зазвичай включає в себе від 10 сторінок, на яких розповідається про компанію, послуги та продукцію. На ньому можна зв’язатися з менеджерами, переглянути розташування офісів, прочитати новини компанії чи корисні статті.

На підставі корпоративного сайту потенційні клієнти оцінюють саму компанію, її рівень, а також роблять висновок, чи вона відповідає певним очікуванням. Тому сайт повинен мати адаптивний дизайн, єдиний корпоративний стиль, зручну структуру, якісний контент.
Замовляти корпоративний ресурс краще у студії, де є повний штат вузьких спеціалістів. Якщо у вас вже є логотип, дизайн та контент, вартість послуг становитиме від 12000 грн, а при розробці під ключ – від 20000.
Інтернет-магазин
Створення інтернет-магазину відрізняється від інших видів ресурсів, оскільки його функціонал значно складніший. Він включає безліч елементів: головну сторінку, кошик, категорії та розділи, картки товарів.
Читай: Що повинно бути в інтернет-магазині для продажів
Крім цього потрібно передбачити онлайн-оплату, можливість залишати відгуки, реєстрацію користувачів, пошук за каталогом, фільтри і т.д. Тому і часу, і виконавців на розробку інтернет-магазину потрібно більше. Краще не звертатися до виконавців із цінами від 3500-5000 грн. Це буде не оптимізований ресурс. Слугуватиме візиткою. Не матиме солідного вигляду. Реальна вартість інтернет-магазину, який продаватиме, починається від 15000 грн.
Портал
При створенні великого порталу потрібно враховувати, що він повинен витримувати великий трафік, містити об’ємний контент, працювати при високих навантаженнях і мати функціонал. Це стосується всіх видів порталів, включаючи корпоративні, державні та інформаційні. Вартість розробки порталу можна порівняти з вартістю інтернет магазину, тому що тут шаблонні варіанти вирішення завдання теж будуть неефективними.
Які роботи входять у вартість створення сайту
Створення якісного, працюючого сайту – це багатоетапний процес, що охоплює цілий штат виконавців від аналітиків та маркетологів до дизайнерів та програмістів. Роботу можна розбити на кілька етапів.

Аналіз ринку
Це фундаментальний етап розробки, що дозволяє зрозуміти, які елементи та функціонал необхідні і від чого можна відмовитися. Дослідження ринку, цільова аудиторія та конкурентного середовища допоможуть створити сайт, який буде зручним для користувачів, забезпечить високу конверсію та буде кращим, ніж у конкурентів.
Прототипування інтерфейсу
Основне завдання прототипування – розробити інтуїтивно зрозумілий та функціональний інтерфейс, зручний для кінцевого користувача. У готовому прототипі чітко розплановано структуру майбутнього проекту, створено зручну навігацію та пошук, опрацьовано деталі та особливості інтерфейсу.
Створення макету або структури
Дизайнер перетворює прототипи сторінок на макети – наближений до реальності варіант зовнішнього вигляду графічного інтерфейсу користувача. На цьому етапі вибираються стиль, палітра кольорів, форма і дизайн всіх компонентів з урахуванням корпоративної стилістики, а потім оцінюється загальний вигляд сторінки.
Верстка візуалу
Верстка – це опис візуальної частини сайту за допомогою програмного коду. Від роботи верстальника залежить швидкість завантаження, коректність відображення всіх елементів, адаптивність під різні браузери, пристрої та екрани.
Програмування, функціонал
Програміст забезпечує функціональність сайту, прийом команд від користувача, їхню обробку для подальшої видачі результату, інтеграцію із зовнішніми сервісами, встановлює систему управління сайтом тощо. Чим більше інструментів та функцій необхідно реалізувати, тим більше часу вимагатиме етап програмування.
Наповнення SEO контентом
На цьому етапі розробляється наповнення сайту:
- контент-план;
- унікальний текстовий контент;
- картинки;
- відеоматеріали і т.д.
Також можливе проведення базової SEO-оптимізації для подальшого просування в пошукових системах: розподіл ваги сторінок, оптимізація зображень, заповнення meta- даних.
Тестування працездатності
При тестуванні оцінюється робота основних функцій, швидкість завантаження сторінок, зручність навігації, виявляються та усуваються помилки. При успішному проходженні тестів сайт встановлюється на хостинг та прив’язується до домену, підключаються метрики та вебмайстри Google та Яндекс.
Від яких факторів залежить загальна ціна сайту
Вартість розробки залежить не лише від виду сайту та переліку робіт для його запуску. На ціну впливають ще три чинники: хто займається його створенням, які інструменти використовуються і як позиціонуватиметься проект.

Виконавець
Самостійна розробка – безкоштовний спосіб створення сайту, на який буде потрібно лише ваш особистий час. Якщо у вас немає навичок дизайну та програмування, можна скористатися готовими конструкторами. Мінуси такого рішення – можливі помилки, які вплинуть на працездатність та вузький функціонал. Крім цього, сайт не відрізнятиметься від сірої маси подібних ресурсів.
Послуги фрілансера – відносно недорогий спосіб розробки сайту, але знайти грамотного виконавця буде непросто, при цьому результат залежатиме від його досвіду та чесності. Ризики, що виникають під час роботи з фрілансером – низький рівень професіоналізму, відсутність досвіду чи певних навичок, відсутність гарантій, оскільки найчастіше роботи ведуться без підписання договору.
Головна перевага співпраці з веб-студією – гарантії, що підкріплені договором. Кожен співробітник спеціалізується на своєму завданні, що підвищує якість розробки. В агентстві можна замовити сайт будь-якої складності та з будь-яким функціоналом, який буде відповідати специфіці бізнесу.
Спосіб створення
Конструктори – це онлайн-платформи, на яких користувач без спеціальних знань може запустити сайт та керувати ним. Сайт створюється з готових елементів, типових шаблонів та блоків. Існує велика кількість конструкторів сайтів, кожен з яких має свій інтерфейс та набір можливостей. Конструктори передбачають і безкоштовне використання, але в цьому випадку функціонал дуже обмежений.
Можна створити сайт за допомогою шаблонів CMS. Системи управління контентом, бувають як платними, так і безкоштовними, але другий варіант також має обмеження щодо набору функцій та технічної підтримки. Комерційні CMS – це універсальні двигуни для розробки різних типів сайтів із захистом та техпідтримкою, які дозволяють реалізувати практично всі задуми та бажання щодо функціоналу та дизайну.
Самописний сайт – це продукт індивідуальної розробки, який використовується для специфічних проектів, якщо потрібно вирішення завдань, які не можуть вирішити стандартні CMS. Створення самописного сайту обійдеться набагато дорожче, ніж при використанні конструктора або CMS.
Позиціювання
Сайт повинен відповідати тому, як себе позиціонує компанія на ринку. Наприклад:
- відомим брендам;
- виробникам світового рівня;
- великим банкам;
- закордонним агентствам з працевлаштування.
Важливо підтримувати імідж на високому рівні, тому вони готові витрачати мільйони на сайти, щоб отримати продукт преміум рівня.
Тим, хто працює в сегменті малого бізнесу для досягнення власних цілей, може бути досить добротного сайту формату економ.
Підведемо підсумки по ціноутворенню на розробку веб-сайту
- Хороший сайт – це потужний інструмент для розвитку бізнесу, здатний розширити клієнтську базу та збільшити продажі. У такі інструменти потрібно інвестувати.
- Діапазон цін практично не має обмежень. Вартість сайту залежить насамперед від ваших потреб.
- Надто дешеві послуги негативно позначаються як готовий проект і можуть призвести до додаткових витрат.
- Дорогий сайт преміум рівня потрібний далеко не всім, тому в більшості випадків потрібно орієнтуватися на середній ціновий сегмент.
Якщо вам потрібний якісний, seo-підготовлений сайт за адекватною ціною, до ваших послуг студія SEORUH. Під час розробки ми враховуємо всі побажання замовника, застосовуємо нові технології, використовуємо стандарти ефективності та зручності.
Над проектом працює ціла команда, яка займається ретельним опрацюванням всіх елементів інтерфейсу, реалізацією складного функціоналу, вибудовуванням оптимальної логічної структури сайту з урахуванням особливостей бізнесу.
З нами ви отримаєте корисний та конкурентоспроможний сайт, який приносить прибуток. Крім цього, ми можемо допомогти в просуванні пошукових систем, налаштувати рекламу або забезпечити комплексне надання послуг з інтернет-маркетингу.
Очень важно понимать, с какой целью делается сайт. Вы должны знать что должно быть на сайте. Это может быть видео контент или же фото контент. Написать сеo о текст не составит особого труда. Главное найти хорошего исполнителя по нормальной цене.
Я делал сайт для сантехника в Киеве. Сайт сделал за пару дней и запустил. Взял 200 $ за работу. Поставили на контекст на следующий день. Район был выбран троещина. Клиент доволен. Оптимальная цена клика. Все выигрыша
Цікава стаття. Так, дійсно на вартість сайту впливає багато факторів. І зараз ті бізнеси, які не мають власних сайтів, багато що втрачають, в тому числі і прибуток.
До речі, недавно прочитав класну статтю, яка чудово доповниь цю. З неї дізнався, Що входить в розробку сайту? Як створити сайт самому? Як створити сайт за допомогою констуктора сайтів? Звернутись до фрілансера чи в агентство для створення сайту