Як працювати віддалено online та не зійти з рейок на дому?

Ефективна робота віддалено в режимі онлайн

Як працювати віддалено online та не зійти з рейок на дому?

Багато хто з нас вважає роботу в офісі з 9 до 5 існуючим пеклом і мріє працювати віддалено. Здається, збулася мрія:

 • ви можете встановити свій робочий час;
 • ви можете створити своє власне робоче оточення;
 • ви можете працювати з будь-якої точки світу

Але чи так це просто?.. Робота без напруги офісних кабінок і необхідності працювати по годинах вимагає самодисципліни, і ми всі знаємо, що це не найпоширеніша характеристика.

Читай: Як працювати ефективно в Інтернет без Інтернет?  

Видалена робота не означає, що у вас більше немає начальника, і є деякі проблеми, з якими вам доведеться зіткнутися на цьому шляху. На цьому шляху теж є свої правила. Вони здаються досить простими, але їх не так легко виконати, як здається. Коли ви звикли до того, що бос плескає вас по шиї, виконання роботи віддалено може звести вас з розуму.

Пройти < курси по СЕО > та стати самому собі начальником ЛЕГКО!

Працюю вдома віддалено, коли захочу

Це поширена помилка номер один: той факт, що ви були продуктивні в офісі, не означає, що ви будете продуктивні і вдома. 

Тепер, коли у вас немає суворого робочого графіка, може здатися, що ви можете працювати, коли захочете. Ось тут і починається проблема: коли та як ми можемо змусити себе працювати!

Ось так і знижується ваша продуктивність. Зрештою, ви змушуватимете себе виконувати роботу, що ще більше ускладнить її. Вам здаватиметься, що часу на себе у вас залишається навіть менше, ніж під час роботи в офісі. Це суперечність, яка через певний час обов’язково зведе вас з розуму. 

Щоб цього не сталося, вам потрібно скласти власний робочий графік і дотримуватися його. Спочатку добре зберегти той самий робочий час, що і в офісі, а потім поступово адаптувати його до своїх потреб. 

Всупереч поширеній думці, це нелегкий перехід! 

Вам знадобиться час, щоб змусити себе працювати. Вам потрібно знайти час, коли ви почуваєтеся найбільш продуктивним і максимально використовувати його. 

Тільки встановивши свій індивідуальний графік, ви зможете робити винятки та насолоджуватися заслуженою свободою. 

Можу працювати там, де захочу

Ця друга помилка впливає на вашу продуктивність через нестачу концентрації. Навіть коли ви одні, вам може бути важко зосередитися. 

Всі намагаються вирватися з похмурих офісних кабінок, але, працюючи вдома на зручному дивані, вам буде важко зосередитися на поточних завданнях. 

У кожному будинку є різні відволікаючі фактори – сімейні обов’язки (особливо, коли у вас є діти), домашні тварини, спокуса включити телевізор і т. д. 

Вам потрібне місце, де ви можете закрити за собою двері, щоб повністю присвятити себе роботі, яку необхідно виконати. Ви повинні ретельно продумати, яка частина вашого будинку найбільше підходить для використання в якості офісу. 

Не обійтись без спеціально облаштованого робочого місця. Вам потрібен організований стіл та міцний стілець (це не означає, що він не повинен бути зручним). Позбавтеся всіх відволікаючих факторів разом з телевізором (якщо цього не вимагає ваша робота). Велике вікно та багато природного світла – це завжди плюс, але вигляд іноді може відволікати. 

Якщо вам доведеться працювати в приморському місті в розпал літа, було б розумно опустити штори. І останнє — зніміть з себе піжаму. Ви не в офісі, тому вам не потрібен костюм та краватка, але ви й не повинні проводити весь день у піжамі. Встаньте і одягніться як слід. 

Таким чином, ви не піддастеся спокусі залишитися в ліжку з ноутбуком на колінах.

Щоб не відбулось, робота онлайн буде завжди

Це навіть не помилка – це чиста катастрофа. Є робота чи окремі завдання, які неможливо виконати віддалено. Стосується першої зустрічі з замовником. Чи часткової робити вдома (як було підчас карантину).

Зрозуміло, що кожен хотів би подорожувати світом і працювати. Але спочатку вам потрібно переконатися, що у вас є підходяща робота для цього. І вона покриває ваші розходи. Як мінімум. 

По-друге, не можна просто сидіти вдома (або на пляжі) і робити все, що потрапить до рук. Навіть коли ви працюєте в офісі, вам потрібно боротися за свої завдання. Це більше про виконання завдань на флілансі.

Не секрет, що між колегами існує конкуренція, особливо сьогодні, коли жодна робота не є вічною і виділитися стає все важче…

Коли ви працюєте віддалено, ви не маєте уявлення про діяльність ваших колег, і у багатьох випадках ви практично залишаєтеся без інформації про мікроклімат в колективному середовищі. 

Чим далі ви знаходитесь від офісу, тим більше знижується ваша професійна помітність. Люди можуть навіть повністю забути про вас і ваші навички. Кожній авторитетній компанії рекомендується підкреслювати особисті сильні сторони ти кожного співробітника на своєму веб-сайті та часто оновлювати їх. 

Потенційні клієнти можуть не мати можливості зустрітися з вами в офісі, тому їм необхідно мати можливість зустрітися з вами в Інтернеті. Дякуючи сервісам Zoom чи Skype ви можете робити зідзвони. 

Постійний візуальний контакт допомагає укріплювати відносини з клієнтами. Вони вас бачать та чують наживо.

В такому форматі легше скласти та підкорегувати технічне завдання.

Коли безпечно виходити в online на дому?

У вас є робота. Постійна. Ви знаходитесь в зоні комфорту. Є трохи готівки. Пройдіть курси. Навчіться працювати з текстом чи опануйте вебдизайн.

Що зараз в тренді:

 1. Створення сайтів
 2. Просування сайтів
 3. Налаштування таргетованої реклами
 4. Налаштування контекстної роеклами
 5. Створення рекламних креативів
 6. Копірайтинг, рерайтінг
 7. Транскрибація відео/аудіо
 8. Адмін інтернет-магазину
 9. Заповнення карток товарів
 10. Робота в Exel 
 11. Переклади

Пройдіть навчання та почніть шукати перших клієнтів. Як тільки ваш дохід зрівняється з сумою заробітної плати – можете звільнятися. Тепер для вас робота віддалена та вдома більш ніж реальність. 

Заробляти 300-500+ доларів можна. Далі масштабуйтесь та делігуйте рутинні процеси. 

Як ти справляєшся з відсутністю бажання працювати вдома? Як не відволікатися на ТікТок чи Інстаграм? 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *