
Найчастіший косяк фрілансерів — орієнтація на дрібних клієнтів і робота за «безкоштовно». Так, в першу чергу, мова йде про початківців. Завжди говорять – треба руку набити, портфоліо зібрати. Але початківців залишаються початківцями вже коли мають не одного клієнта. І працюють не один місяць!
Ця тема є життєво важливою. Не в одному в інтерв’ю цієї теми торкалися.
Шаблон WordPress за 2500 грн – візьму кількістю
Я нещодавно згадував, що у багатьох київських конторах за 200$ заливають шаблон на хостинг (без тексту, без нічого, шаблон готовий, не унікальний).
То була не критика. З них треба брати приклад. Вони робить за дорого те саме, що інші роблять за дешево. 2500-3000 грн. Орієнтир – на ситих клієнтів.
На дрібних клієнтах гроші не заробляють.
Хтось сподівається заробити — киньте цю надію (я вам зараз заощадив багато років життя).
Це все одно, що піти на вулиці насінням торгувати і сподіватися звідти розбагатіти. Може хтось і багатів, але ні.
99% фрілансерів роблять такі помилки, зливають роки життя, працюючи за їжу. За ці роки і для себе нічого не здобули, і щодо грошей не просунулися. Єдине, що заробили – це окуляри та остеохондроз (це дуже сумно, ні в якому разі не засуджую).
Наприклад, розповім цікавий кейс: писав я колись під замовлення СЕО тексти для головної сторінки. Потім різко підняв ціну. Майже в 2 рази.
Результат: НІЧОГО не змінилося, клієнтів не поменшало. Таких випадків багато, у будь-якій ніші.
Це бізнес.
Варто розуміти, що дешева та не якісна роботи взагалі нічого не варта. Слід робити якісно на 100%.
Як робляться великі гроші на вебмайстрах чи інших фрілансерах?
Правильно роблять ті, хто орієнтується на ситу аудиторію. Наприклад, ПАММ-лохотрони вдарили прямо в крапку. У рунеті були ситі роки, ліниві вебмайстри тягли гроші в памм від робити нічого.
Ще приклад: навчання арбітражу – орієнтація на жирних клієнтів. Якщо обіцяти хмару бабла, то можна брати високу ціну за навчання. Там справді робилися гарні гроші. Учні обрали правильну аудиторію. (Не кажу що прямі всі учні – шахраї). Я не захищаю підлих шахраїв, це лише приклад).
Навчу таргету швидко та дешево
А зараз? Проходьте курси по таргету за 200$ і будете мати 150-200$ в майбутньому з клієнта. А хтось впевнено продає такі ж курси по 500-1000$ і обіцяє в майбутньому 300-400$ з клієнта. Вся справа в психології. Як сам будеш відноситись до самого себе. На скільки себе ціниш.
Тож гроші на навчанні не робляться за дешево. Сам підхід приречений за дефолтом.
Щоб на навчанні робити гроші, треба хороший лендинг, цифри, замануху, розсилку, засалені трюки, маркетинг головного мозку тощо.
Наприклад, як робить Дмитро Шахов (я не критикую, у нього напевно одне з найкращих навчань). Скоріше робив в минулому.
Як заробляти фрілансеру?
Не варто думати, що ти розумніший чи тупіший від конкурента. Просто працюй!
Як раніше було на СЕО форумах. Публікуєш оголошення про послуги і береш 1-3 замовлення за відгук. Зараз так можна на біржах почати працювати, або залишити відгук в сторіз. Підготував пару кейсів і сміло став цінники.
Повернемося до того, з чого почали!
Найчастіший косяк та проблема фрілансерів — працювати за дешево. За дорого клієнтів анітрохи не менше. Конкуренція – міф.
Ну з 1 сторони я все ж таки підтримую цю думку. Але все ж таки новачкам слід набити клієнтуру та зібрати 1-е своє портфоліо, підготувати кейси. З повітря їх же не візьмеш. То спершу можна дійсно взяти кілька проектів за символічну ціну. Далі вже робити нормальні цінники.