
Односторінковий сайт або лендінг виконує функцію презентації вашого товару чи послуги. Майже в 100% випадків трафік переходить з соціальних мереж. В шапці профіля Instagram чи в рекламному пості розміщене посилання.
Об‘ємні сайти з довгими гілками обширної структури все більше набирають популярності в мережі. Велика кількість сторінок з НЧ запитами виходять в ТОП через декілька днів. Доступна ціна просування та постійний притік нових клієнтів – основна перевага.
Повернемось до односторінника. На що потрібно звертати увагу перед просуванням? Чи можливо взагалі розкрутити міні-сайт?
Коротко далі в статті.
Аналізуємо пошукову видачу – хто твій конкурент
Підберіть один запит для свого лендінг. Бажано низькочастотний. Введіть його в Гуглі. Проаналізуйте всіх конкурентів до 10-ї позиції. Якщо позиції займають сайти з великою кількістю контенту, то просуватися по такому запросу – дурість. Ще гірше, якщо на цих сторінках є внутрішні посилання на інші сторінки. Внутрішня вага буде дуже велика.
Як варіант – підбираємо інший запит по вашій темі. Знову аналізуємо. Шукаємо вікно. Це і є ваша можливість.
Збираємо семантичне ядро – СЧ та НЧ ключові запити
З власного досвіду покажу приклад. Як робив саме я. Важливо щоб доменне ім‘я та хостінг були автономні. Безкоштовні платформи для SEO просування не підійдуть.
Поїхали!
Можливо просувати лише одну групу запитів. По ієрархії виглядає це так:
СЧ > НЧ > мНЧ
мНЧ – мікро низький за частотою запит
Приклад. Основний запит лендінга – пасажирські перевезення Київ – Суми мікроавтобус
мНЧ буде так:
- пасажирські перевезення Київ – Конотоп мікроавтобус;
- пасажирські перевезення на мікроавтобусі Бориспіль – Суми.
Розкладаємо Сумську або Київську області на міста районного значення. Отримуємо зв‘язки з 20 міст двох областей. В таблиці лендінгу вказуємо міста. Цього достатньо з головою.
Високочастотні запити не вдасться розкрутити на односторіннику. Можливо років так 10-15 тому це було доступно. Конкуренція зростає.
Готуємо контент – більше і краще
Для просування сайту такого типу, слід використовувати контент:
- Текст
- Фото
- Відео
- Таблиці
- Графіки
- Скріншоти відгуків
Тема від теми відрізняється і наповнення лендінгу також. Завдяки великій кількості контенту, на сторінці можна широко охопити семантичне ядро.
Для односторінника достатньо правильно створити і реалізувати структуру семантики + якісний контент. Внутрішньої оптимізації вистачить. Закупка лінків потрібна буде пізніше (читай про анкорні посилання). Все залежить від конкуренції та динаміки росту позицій лендінга.
Важливо! Публікуйте найважливіший текст, відео, призив до дій гостей на початку документу (сторінки).
Алгоритм просування лендінгу наступний: підбір запитів > аналіз конкуренції > корегування запитів > створення необхідної структури > публікація контенту > можлива але не обов‘язкова закупка зовнішніх посилань. Все! Експериментуйте!
Пробувала просувати свій лендінг по таргету. Але з органіки не одна людина не перейшла. І зовнішню оптимізацію замовляла. Скоріш за все треба вибирати іншу стратегію. Більш широкий запрос розкручувати. Буду новий лендінг замовляти.
Самые красивые по дизайну и бестолково продвигаемые сайты – это про лендинги. Так может лет 8-10 назад можно было склепать на коленке сайт на одну страницу, написать 20-30 тыс текста и жди топ 1-3 по запросу. Сейчас нужно подбирать очень низкие по частоте запросы чтобы людям показываться. В теме туризма вообще не реально на заграницу делать полотно текста. Может какие-то ещё не сильно раскрученные курорты -да.