
Уявіть собі, що вам постійно телефонують клієнти, залишають доречні запитання, запити на консультацію, хочуть придбати ваш товар чи продукт. Ви не платите за банерну рекламу в центрі міста. Не виносите «спотикачку» до входу в будівлю, де знаходиться ваш офіс. Не придумуєте креативи для таргетованої реклами. Не шукаєте секретики контекстної реклами в Google. А вам все дзвонять.
Допускаємо, що у вас вже є сайт, інтернет-магазин. Товари залиті, послуги прописані.
Не секрет, що кожна фірма рухається в сторону розвитку та розширення свого бізнесу. Наявність сайту – це ще не все. Треба зробити так, щоб туду зайшла жива душа. Бажано, щоб ще щось замовили.
Допоможіть своєму потенційному клієнту знайти вас та скористатись перевагами співпраці з вами.
Можливо слід подумати про SEO оптимізацію та просування вашого сайту, блогу, інтернет-магазину? Давайте я допоможу вам зрозуміти основні переваги СЕО та важливість інвестицій ресурсу. Чому ви упускаєте можливість економії до 100-200 відсотків рекламного бюджету?
Приклади та кейси будуть з особистого досвіду.
Поїхали!
Скажи мені, що таке SEO просування?
Сео (оптимізація сайту в пошукових системах) – комплекс заходів, спрямованих на зростання позицій ваших ключових запитів в пошуку, збільшення конверсії по типу гість-покупець, підняття відвідуваністі сайту. Це першочергово.

Головна ознака, що відрізняя SEO від контекстної реклами або таргетованої, SMM – можливість отримувати безкоштовний трафік протягом довгого періоду часу.
Крупні гравці на ринку інтернет торгівлі отримують понад 75% продажів з органічної видачі. Чим вище ваші позиції в Гугл, тим більше трафіку ви отримаєте. Органічний трафік – люди, які ввели конкретний запит в пошуковій системі, побачили ваш сайт в диапазоні 10-1 місць та перейшли саме до вас.
Сео просування включає в себе внутрішню та зовнішню оптимізацію.
Внутрішня оптимізація
З чого складається внутрішня оптимізація сайту:
- Покращення Інтерфейсу.
- Легкість юзабіліті.
- Написання цікавих та корисних статтей.
- Технічні налаштування, виправлення помилок.
- Внутрішні посилання – перелінковка, передача ваги, побудова ієрархії в значимості окремих сторінок.
Головна задача, як не крути – затримати людину на сайті, допомогти їй знайти відповіді на запитання, отримати дзвінок чи заявку.
Зовнішня оптимізація
Тут все просто та дуже складно. Таких парадокс. Не слід нехтувати послугами спеціалістів, консультаціями чи спеціалізованими курсами по лінкбілдингу (розміщення посилань на сторонніх ресурсах). Важливо: читайте, що не слід робити з лінками, а то потрапите під фільтр від Google.
Посилання можно залишати платно та безкоштовно. Основні площадки, де розміщення має результат:
- сторонні тематичні сайти;
- в коментарях під статтями в блозі;
- сервіси відгуків та пропозицій;
- під відео на Ютуб;
- в тематичніх группах на Фейсбуці, Твіттер, ТікТок, Інстаграм.
Дуже важливо розуміти основні принципи лінкбілдингу. Не варто починати зовнішню оптимізацію молодому сайту. Зараз молодий сайт – це 4-6-8 місяців. Про арендні дешеві посилання теж забудьте. А то бан та зниження рейтингу інтернет-магазину гарантований!
Підвищуємо рівень довіри до бренду
Кожен знає та чудово розуміє, що сьогодні вже набридла настирлива реклама. Вона наздоганяє нас всюди. Вчора шукав, наприклад, чехол на Айфон 13, а сьогодні і завтра ці пропозиції нам мусолять очі в соціальних мережах. Постійна гра в доганялки.
Ситуація з SEO зовсім інша. До тебе на сайт приходять саме в той момент, коли шукають потрібну інформацію, послугу, товар. Уявіть, що користувач відразу знаходить відповідь на своє запитання, переходячи на сайт. А якщо ваш сайт видно на перших позиціях Google – 100% рівень довіри до вашої компанії забезпечений.
Один із моїх особистих сайтів – інтернет-магазин б/в автозапчастин з розборки. Постійних покупців приводить із пошуку. Більше 40% трафіка я отримую із оптимізованих статтей в блозі. Хтось шукає проблему в роботі двигуна, скоріше рішення цієї проблеми. Але капіталка коштує дорого. В статті є блоки з пропозицією купити мотор саме в мене. І більшість купує без питань.
Люди довіряють популярним сайтам. Купляють на тих сторінках, які знаходяться високо в пошуковій видачі.
Збільшуємо конверсію
Вже зрозуміло, що СЕО оптимізація приводить до вас зацікавлених користувачів. Але потрібно, щоб замовили послугу чи купили товар. Конверсію забезпечує саме внутрішня оптимізація. Гість повинен залишити заявку чи номер телефону, відправити свої контактні дані, задати питання в онлайн-чаті.
Зручний функціонал, правильні текстові блоки, відсутність сторонньої реклами – це все оптимізація. Наявність цих елементів роблять ваш сайт більш зручнішим та приємним в користуванні. В результаті відвідувач стає вашим клієнтом та піднімає конверсію.
Висока конверсія – багато прадажів!
Збільшення кількості продажів
Сторінки сайту бувають інформаційні та комерційні. Останні продають ваш продукт в лоб. Перші ж, дають конкретні відповіді на запитання перед покупкою. Розгдянемо приклад.
Є сторінка – курси фітнес тренера онлайн. Якщо відвідувач потрапляє на неї, то йому пропонується покупка навчання для тренера. Вивести такі сторінки коштує дорого. Конкуренція висока.
Але люди, перед тим, як пройти курси тренерів тренажерної зали, задають питаня. Основні із них:
- Як стати тренером?
- Скільки заробляє тренер?
- Де та які фітнес курси пройти?
- Скільки коштує навчання на тренера?
- Популярні школи фітнеса в Україні.
Якщо ви напишите статті, дасте відповіді на ці запитання – навчатися підуть саме до вас!
Просування інформаційних сторінок коштує на порядок дешевше. Ви охоплюєте тих, хто вже шукає курси і тих, хто ще тільки збирає інформацію на цю тему. Збільшення охоплення – гарантує підвищення конверсії – продажі умножуються в рази.
Як це впливає на клієнтську базу? Особисто мої сайти, та сайти моїх клієнтів відвідує щомісяця 50-70% нових відвідувачів. База стає ширшою і збільшую дохід від місяця до місяця. А яка кількість постійних покупців телефонують вже на пряму.
Оптимізація інтернет ресурсу забезпечує постійний притік нових клієнтів та утримує старих. Дуже вигідно. Навіть якщо відключити сайт, база залишиться.
Висновок тут один: поки ви не в топі, ваші конкуринти реалізують продажі.
Впливаємо на ринок в ніші
Самий цікавий пункт. Майже всі сайти, інтернет-магазини, які займають Топ-5, створюють ринок в мережі. Їх присутність в ніші задає темп – ціноутворення, популярні трендові товари, оновлення.
Якщо у вас вже є бізнес, то ви точно знаєте свого конкурента в «обличчя». Ви точно знаєте за якою ціною він продає товари. І просто робите на 3-5% дешевше. Якщо це не ексклюзивна продукція. Наведу приклад.
В одній із ніш, в якій я працюю, – це запчастини на американські авто. Мій сайт займає тисячі ТОП-3 позицій в Гуглі. Свого конкурента знаю. Завдяки тому, що він реалізує деталі майже до всіх моделей авто, охоплення в рази більше ніж у мене. Якщо до мене зателефонували, то до конкурернта вони вже звертались. Ціну озвучуємо на кілька відсотки нижче. А що? Ричаги чи диски по якості однакові.
Топові сайти диктують правила в ніші.
Постійний притік клієнтів
Тематика сайту: працевлаштування за кордоном. Це був 2016 рік. В Україні була проблема з робочими місцями. Хоча зараз вона теж не вирішилась. Чим займатись?
Запускаю сайт і шукаю агентство, кому можна було б довіряти та зливати потік клієнтів. Довго шукати не довелось. Всі хочуть більше продажів. Домовились за % і почали працювати.
Сайт, точніше блог, був тематичним. Польша та Чехія. Вирішив сильно з дизайном не морочитись. Стратегію вибрав швидко – інформаційні пости. На прикладі: Як відкрити робочу візу чи Безкоштовні вакансії для будівельників. Контекст не ставив, дуже дорого. Від 2 до 10 грн за перехід. В день платити по 1000-2000 грн якось не хотілось. Зробив ставку на СЕО для блогу про Польшу та Чехію.
На той час вкладував приблизно по 5000-8000 грн в місяць протягом 6 місяців. Сума була б більшою на 150-200% якби звертався до фірм з просування сайтів. Тонкості з просування вже практикував не перший рік.
З кінця другого місяця пішли клієнти з органічної видачі. Безкоштовні! Хочете цифри? Сайт не доріс до року після створення, а кількість відвідувачів досягла до 1500 на добу. Більше 60 дзвінків на день + заявки через форму.
До інвестицій в СЕО я повернувся вже згодом. Конкуренти почали давити. Робив лише одне – раз на тиждень публікував актуальні статті на провокуючі теми.
Постійний потік з безкоштовних лідів забезпечив на довгий срок.
Цільова аудиторія
Великим плюсом просування сайту в ТОП є цільовий трафік. Людина сама добровільно шукає світлий шкіряний салон на Passat B7 і потрапляє на ваш сайт. Дивиться фото та відео, приймає рішення. Телефонує. Нічого нав’язувати не треба. Ваша картка товару – це рішення та можливість задовільнити потребу відвідувача.
Перевага над контекстом очевидна. І це не лише ціна залучення на сайт. А конкретика. Гугл хитрий. Він хоче скоріше заробити гроші і старається якомога частіше показувати ваші оголошення. Запити можуть бути конкретними, цільовими. А можуть бути далекими. Такі ключові фрази слід щодня фільтрувати.
Наприклад. Ви рекламуєте запчастини до Jeep. А користувач мережі шукає наступне: Jeep ціна або Який Jeep купити дешево? Дуже часто подібні запити провокують пошукову систему показати ваші оголошення. А от цінності для вас такі переходи не мають. Лише бюджет виклікують. Аудиторія не цільова. Навіщо тратитись на Google Ads…
Цільовий запит – ваша пропозиція в ТОП-3 – високий показник конверсіі – багато прадажів!
Можливість контролювати охоплення нових клієнтів
Ви зібрали більше 500 пошукових запитів для інтернет-магазину. Профільтрували їх. Розрахували приблизну можливу кількість відвідувачів. Підготували план. Створюєте по 30 сторінок на місяць під кожен запит. Роботи у вас на 15 місяців. Кожен запит може привести на сайт від 50 до 100 гостей щомісяця. Але скоріше буде менше.
Великий плюс органічного трафіку в тому, що можна повністю контролювати позитивну динаміку росту. Кількість гостей сайту змінюється від тренду товару чи сезонності.
Щороку з‘являються нові запити на ту чи іншу послугу. Запитання в людей змінюються. Наприклад, ще з початку року цікавила послуга доставки авто із США через Одесу, а з початком війни із Клайпеди. Слід додавати нові послуги на сайт та відразу оптимізувати. Таким чином ви не втратите нових клієнтів.
Сео оптимізація дозволяє слідкувати за трендами та відразу охопити їх. Будьте першими!
Різниця між органічним трафіком та лідами з контексту
Поведінка
Невідомо, як себе поведуть потенційні покупці із реклами Google AdWords. Що вони шукали, та як саме вводили запит в рядку пошуку. Ви продаєте чехол для Iphone 13, а хтось шукав Секретні Фішки Айфона. Слід профільтровувати мінус-слова. А це час, гроші, злитий бюджет.
З органікою все зрозуміло. Цікавить людину питання: Капітальний ремонт ДВС 2.0 TSI – пошукова система покаже лише релевантну сторінку. Тут не промахнешся.
Рейтинг
Кожен відвідувач сайту впливає на рейтинг вашого сайту. Якщо він зареєструвався, подивився відео, залишив коментар, то ПС (пошукова система) фіксує цю поведінку. Наступного разу, після оновлення бази даних, ця сторінка вашого інтернет- ресурсу підніметься вище.
Замкнуте коло. Геометрична прогресія. Слід лише утримати гостя якомога довше. Дати повну відповідь. Задовільнити потребу.
Контекстна реклама чи таргетована не впливають на зростання кількості трафіку. Навіть експеримент проводився. 3 місяці крутили рекламу на вакансії в Німеччину. Вимкнули, органіка була нульова…
Економія більше ніж 100% ресурсів
Початок торгівлі запчастинами до американських авто. На складі є велика кількість двигунів для Hyundai Sonata. Картка товара створена. Конкуренція велика, ресурси трастові. Що робити? Ціна в контексті на запит “Двигун 2.4 G4KJ” досягала 30 грн за перехід.
Створюю інформаційну статтю на тему «Двигун 2.4 G4KJ – ресурс, проблеми, ціна в Україні». Інвестував на написання тексту 40$ +-. На той час 1000 грн +.
Зараз ця сторінка займає 1-3 позицію в Гуглі. Мотори всі продали. А досі люди дзвонять. Тепер можно там розмістити рекламу від СТО на ремонт ДВС. Так і зроблю.
Цифри. На 1000 грн, витрачених на створення посту, можна б було купити 30-100 переходів з реклами. А я отримую по 5-20 відвідувачів безкоштовно щодня й досі.
І це не єдиний приклад! Їх тисячі.
Доступна ціна СЕО
Вартість просування кожно сайту залежить від ряду чинників:
- Вік.
- Тематика.
- Рівень та рейтинг на момент оптимізації.
- Конкуренти.
- Кінцевий результат.
Вище вже писав, що в ніші працевлаштування за кордоном я вкладував до 8000 грн на місяць. Авторозборку просував за 10000-12000 грн. Курси для тренерів – від 10000 грн. В першому випадку регіон був не лише Україна, а й сусідні держави. Вигідно та довгостроково, далі безкоштовно.
Якщо ви лише починаєте гру серед досвідчених гравців, то слід почати з таргетованої чи контекстної реклами. Відчуйте гроші, отримайте дохід. Далі паралельно займайтесь СЕО просуванням. По другому ніяк. Конкуренція зростає, ціна на ліди лізе вгору. Вартість товарів знизиться, заробіток, як наслідок, теж. А реклема дорожчає.
Напишіть, в якій ніші працюєте? Скільки витрачаєте на рекламу? Які результати отримуєте? Чому ще не почали просувати свій сайт? Можливо його ще й нема? Чекаю від вас 11-ту перевагу!
Інтернет-магазин постільної білизни. Регіон: Миколаїв.
4 місяці ресурсу.
115 позицій товару.
Завдяки контент маркетингу вивела 311 ключових запитів в ТОП-10. Низько-частотніки. Поки що лише статті. Пізніше почну зовнішню оптимізацію. Зараз лишаю жінки в соціальних мережах.
До начала продвижения в органической выдачи своего сайта – продажа комплектующих элементов к воротам, мы ставили контекстную рекламу в Google. Изначально сами все настроили и включили рекламу без стратегии. На мое удивление, 1 клик стоял от 2 до 5 грн по Харькову. Потом поставили всю страну. Цена средняя +- 8 грн. Тратить в день 1000-1300 грн такое себе удовольствие при 40% заработка на реализации. Сео начали применять постепенно. С первого месяца на 3-й пошли заказы з органики. Уже бесплатные. Гугл ещё на кликах немного обманывает. Особенно ближе к вечеру. Ну платная реклама всегда такая. Тематика в регионе не сильно конкурентная, тем более цены по опту выгодные. Можем позволить себе демпинг.