
Навіщо потрібні SEO статті? Що таке ключові слова? Якщо ви саме зараз пишите та публікаєте контент, то не для того, щоб він там просто був. Головна задача інформаційних постів – допомогти потенційному клієнту знайти відповіді про товар чи послугу перед покупкою. Якщо ви бажаєте, щоб ваша стаття була в ТОПі Google та приводила побільше відвідувачів – правильно оптимізуйте текст ключовими словами.
Трохи інформації для копірайтерів-початківців: без СЕО оптимізації тексту з широким технічним завданням, ви не отримаєте дороге замовлення. Насправді, складностей в роботі з текстом буде вдосталь. Потрібно навчитися органічно вставляти ключові слова в об’ємні статті. Це можуть бути лонгріди від 20 000 знаків. А можуть бути і короткі картки товарів.
В цій статті я поділюся своїм досвідом та досвідом колег копірайтерів. Ви навчитеся правильно писати оптимізований контент під замовлення та для свого проєкту.
Що таке ключові слова в SEO статті
Ключові слова або ключові запити – слово, 2-3-4-5- слів, які користувачі мережі вводять в рядку пошукової системи для того, щоб отримати відповідь на своє питання, зробити покупку, отримати послугу. Google аналізує запит та видає із своєї бази найкращі варіанти відповідей. Ну, взичайно на його думку. Це цілий алгоритм.

Саме ці ключові слова і використовуються підчас написання СЕО статті. Шанси, потрапити на 3-ю чи 1-у позиції, дуже високі, якщо використовувати елементарні правила. Вставка запитів в тексті повинна бути релевантною, точною, корисною.
Що може статитися, якщо ключовиків буде замало або забагато? В першому випадку, ваш пост ніхто не знайде. Пошукова система не зрозуміє, про що говориться в статті. В другому випадку, вас чекають санкції та песимізація від Гугл.
Як знайти золоту середину?
Просто перечитайте написаний контент. Якщо око не колить та є розуміння, про що йде мова – все зроблено правильно. Це так, без води! Системи пошуку еволюціонують, становляться людиноподібними. Контент сподобається людям, сподобався вам, в першу чергу, і сподобається пошуковому роботу.
Правила оптимізації тексту ключовими словами
Є чотири найважливіші принципи та основи оптимізації тексту.

Стаття без води – знай міру
Стаття повинна повністю розкривати відповідь на питання відвідувача сайту. Не потрібно лити воду, щоб вставити більше ключових слів. Збільшуйте об’єм тексту лише за рахунок корисної інформації.
Лайфхак.
Корисну інформацію можна добавляти в якості коментарів та відгуків. Якщо у вас є така можливість, то відкрийте таку функцію. Напишіть від чужого імені провокаційний коментар. Дайте людям зрозуміти, що тут можна висловлювати та написати свою думку. Для пошукової системи це являється сигналом, що матеріал цікавий та люди приймають участь в доповненні матеріалу.
Пиши для людей
Речення мають бути легкими та короткими для сприйняття гостем. Пишіть цікаво та легко. Навіть специфічний текст можна закрутити так, що подача буде зрозумілою навіть для дитини.
При використанні складних термінів, слід вказати значення. Відвідувач не повинен знову заходити в пошук та шукати значення цього слова.
Обов’язково використовуйте списки, підзаголовки, таблиці, відео, аудіо. Важливий текст виділяйте або підкреслюйте. І не потрібно всі ключові слова виділяти жирним та підкресленним форматом. Це лише нашкодить. Гугл хрозуміє, що це вже переспам.
Природна та зрозуміла форма словосполучень
Використовуйте лише зрозумілі словосполучення в реченні. Подавайте в природній формі. Наприклад, важко з першого разу зрозуміти «Сантехнік Київ ціна» чи «Двигун 2.5 VW Jetta Харків ціна». Краще писати по правилам:
- «Ціна послуг сантехніка в Києві»
- «Ціна двигуна до VW Jetta об’ємом 2.5 л в Харкові»
Пробувати маскувати ключі та вставляти їх не природньо, веде до санкцій та песимізації. Людина на пошуковий алгоритм повиколює собі очі. Це жах. Нприклад, «Тепла підлога Київ недорого» – ось, що шукають люди щодня, коли роблять ремонт в квартирі.
Рівномірно розподіляй запити
Умовно діли свою статтю на частини:
- Вступ
- Основна частина
- Висновок
Вставляємо основний запит в першому абзаці Вступу + в останньому абзаці Висновку. Допоможні короткі слова синоніми, слова з меншою пошуковою частотою вписуй до Заголовків та Підзаголовків.
Довгі ключові запити органічно вставляємо в тіло речення. Наприклад, « Я знайшов в Києві оригінальний капот до Jeep Patriot в чорному кольорі та замовив доставку до Броварів». Прив’язуємо Київ + Бровари, вказуємо колір та марку авто, доставка. І що саме цікаве – таким чином можна наповнити коментарі з роками випуску чи містом замовника.
Копірайтер, для тебе: як написати статтю по ключовим запитам
Що таке ключові слова чи запити, правила іх органічного вписання в тексті, я описав вище. Але це лише крапля в морі. Новачки задають багато різних питань: Який об’єм тексту має бути, Де шукати ключові запити, Що таке ТЗ, Краще коротко чи довго? Не все однозначно.
Добавлю відповіді для кінця.
Чи потрібно виділяти ключове слово в реченні?
Саме слово – Ні. Це буде виглядати як спам. А от ціле речення можна виділити.
Жирний шрифт підходить для виділення найважливішої інформації, сенсу. Курсив використовується для виділення цитати.
Дуже страшнл виглядає, коли слова виділені всіма форматами одночасно. Жах просто. Такі маркування негативно впливають як на людину, так і на Google.
Як гармонічно та реалістично вставити ключові слова в тіло статті?
Якщо ви написали пост, та не замічаєте ключі при читанні – це успіх. Сам сенс та ідея поданої інформації повинні повністю погрузити вас. Ніщо не має відволікати відвідувача.
З точки зору SEO просування, є основні прийоми використання пошукових ключових слів:
- Пряме входження. «Оформлення польських робочих віз в Києві доступне всім громадянам України після Різдва».
- Слова синоніми без точного входження. «Зробити польську візу для праці в Києві можна вже після реєстрації в ВЦ».
- Розбавлене написання. «Оформлення легальних віз на роботу в Польшу можливе в візовому центрі Києва чи Харкова».
Змінюй порядок слів, форму. Добавляй опис, чисельник, прийменник. Розбивай прямий зв’язок в довгому реченні.
Розумієте, наскільки важливо знати, як правильно вписати ключові слова в статті? Перші пости завжди пишуться довго та проблематично. З часом ти не будеш помічати, як запити самі органічно вставляються в речення та доповнють сенс матеріалу. Нічого складного!
Я ніколи не прописую ці ключі прямим входом. Просто пишу пост, вставляю картинки, відео. В заголовках прописую в все. І то, розбавляю. А краще писати без думки з думкою. Як немає сенсу слова прописати, то не прописуй.