Що таке рентабельність інвестицій в SEO і як її виміряти? 

Як розрахувати прибуток від інвестицій в SEO

Чому інтернет-маркетологи вкладають так багато грошей у свої зусилля щодо SEO просування?

Ну, враховуючи, що більше половини всього трафіку в бізнесі надходить через органічний пошук, рекомендується оптимізувати ваш сайт і захопити якнайбільше цього трафіку.

Більше трафіку може означати більший прибуток. Однак, щоб знати, на чому зосередитися, щоб покращити потенціал доходу вашого сайту, ви повинні знати, як точно виміряти рентабельність інвестицій у SEO. Нічого складного.

Як тільки ви прочитаєте статтю до кінця, ви будете на шляху до розуміння того, що стимулює окупність інвестицій у SEO, як повідомляти окупність інвестицій у SEO клієнтам та як підвищити рентабельність інвестицій для вашого власного веб-сайту.

Що таке SEO сайту та чому без нього не можна?

SEO є важливим компонентом стратегії будь-якого маркетолога. З 2008 року витрати на SEO з 2008 по 2020 рік зросли більш ніж у 7 разів з 11,6 мільярдів доларів до 81 мільярдів доларів.

Інвестиції в СЕО з 2008 по 2020 рік

Ця тенденція не припиниться найближчим часом, тому швидко розглянемо, що прискорить окупності інвестицій. Кожен клієнт в Інтернеті має щось, що він шукає – відомо як його пошук.

Оскільки так багато людей відкривають нові компанії за допомогою органічного пошуку, будь-який веб-сайт, який сподівається досягти успіху в Інтернеті, повинен розробити сильну стратегію SEO. Вона повинна розуміти наміри пошуку користувачів та змусити їх ознайомитись відповідним чином з вашою інформацією.

Створення SEO для високої окупності інвестицій включає широкий спектр дій, в тому числі:

 1. Створення інтуїтивно зрозумілої структури веб-сайту. Це полегшує навігацію як для Google, так і користувачам, покращуючи поведінковий фактор користувачів та ваш потенціал пошукового рейтингу.
 2. Пошук унікальних та релевантних ключових слів за допомогою дослідження ключових слів, які можуть допомогти залучити більше трафіку на ваш сайт.
 3. Створення авторитету в Інтернеті за допомогою високоякісного контенту та зворотніх посилань.
 4. Аналіз результатів та пошук області для покращення, дивлячись на конкурентів.

Розуміючи, як працює SEO, ви можете максимізувати свою потенційну клієнтську базу та збільшити кількість потенційних клієнтів для майбутнього бізнесу.

Чому SEO має значення для бізнесу

Без SEO ви не можете очікувати, що ваш сайт досягне великої відвідуваності.

Соціальні мережі отримують багато уваги від маркетологів – і не дарма. Але це все ще факт, що SEO отримує більш ніж на 1500 відсотків більше цільового трафіку, ніж соціальні мережі.

Результат пошукової системи першої позиції отримує CTR у розмірі 38,4%. Результат другої позиції одержує 19,3 відсотка, а результат третьої – 11,1 відсотка.

І якщо ви вважаєте, що перші три місця занадто недоступні для вашого малого бізнесу, врахуйте, що найбільший стрибок трафіку походить від переходу з позиції No 11 (сторінка друга) на позицію No 10 (сторінка перша).

Просте перенесення вашого сайту на першу сторінку пошуку призводить до 143-відсоткового збільшення трафіку. Саме такі швидкі дії з боку ПС можуть дати поштовх вашому SEO-просуванню.

Очевидно, що SEO відіграє важливу роль у підключенні вашої компанії до клієнтів, і є багато варіантів, щоб почати залучати більше трафіку на ваш сайт. Але як ви перетворюєте цей трафік на дохід?

Що таке ROI в SEO просуванні?

Окупність інвестицій в SEO – це ваша окупність інвестицій в бізнесі. Це результати реалізації стратегії SEO. Технічно кажучи, ROI є співвідношення витрат і прибутку. 

Скільки грошей ви вклали та наскільки це окупилося?

Припустимо, що ви власник місцевого кафе. Ви нещодавно створили веб-сайт для обміну контентом про ваші упаковані кавові зерна та охоплення нової аудиторії. У рамках вашої SEO-кампанії, припустимо, ви витратили 100 доларів на локалізовані зусилля по SEO для інших округів, розташованих поряд з місцем розташування вашого бізнесу, і в результаті це принесло вам 300 доларів у продажах. У цьому випадку ваша рентабельність інвестицій у SEO складає «3». Якщо ви заробили 500 доларів – це «5».

Незалежно від того, чи займаєтеся ви SEO для свого власного бізнесу або для свого клієнта, важливо мати конкретний план виміру окупності інвестицій, щоб показати свій успіх або вказати, що вам потрібно змінити свою стратегію.

Як виміряти рентабельність інвестицій у SEO

Вимірювання вашої прибутковості SEO насправді вимагає всього двох речей: витрат і прибутку. Дозвольте мені провести вас через це.

По-перше, вам потрібно підсумувати всю загальну суму грошей, яку ви вклали у SEO.

Деякі з типових витрат, пов’язаних з SEO, включають:

 1. Інструменти SEO, такі як Serpstat, Ahrefs, SEMRush та інші.
 2. Витрати, пов’язані з персоналом, такі як SEO-фахівці, копірайтери, редактори і т.д.
 3. Інвестиції на закупку посиланнь.
 4. Обслуговування веб-сайту.

Можуть бути й інші витрати, які слід враховувати в залежності від вашої галузі та типу кампанії, яку ви хочете запустити. Тому з’ясуйте, куди ви витрачаєте гроші та загальну суму, яку ви витратили.

Розрахувати вартість залучення органічного трафіку

Далі ви захочете розрахувати загальну вартість конверсій органічного трафіку.

Щоб дізнатися про це, вам знадобляться ці чотири складові:

 1. Передбачувана місячна вартість: скільки значення ви згенерували на місяць для даного ключового слова.
 2. Всього щомісячних пошуків: загальний обсяг пошуку за цим ключовим словом.
 3. CTR: передбачуваний показник кліків за цим ключовим словом.
 4. Вартість за відвідування: скільки цінності генерує кожне відвідування

Це поставляється зі зручною формулою для нас, щоб об’єднати ці вхідні дані:

Передбачувана місячна вартість = Всього щомісячних пошуків * CTR * Вартість відвідування

Це скаже вам, скільки грошей ваші зусилля приносять (або втрачають) щомісяця, і має дати вам найкраще уявлення про те, де можуть лежати слабкі ланки.

Рахунок допоміжних конверсій

Для того, щоб хтось придбав один із її продуктів чи послуг, потрібно в середньому сім взаємодій із компанією.

Допоміжні конверсії показують вам, які з джерел трафіку вашого сайту є однією з цих семи точок взаємодії, а які джерела підштовхують їх до конверсії.

Облік допоміжних конверсій допоможе вам зрозуміти про те, куди клієнти збираються конвертуватися найбільше і де зосередитися на майбутніх інвестиціях.

Наприклад, давайте повернемося до цієї місцевої кав’ярні. Використовуючи звіт Google Assisted Conversions, ви виявите, що більшість людей, які потрапляють на ваш сайт, натрапили на ваш бренд через соціальні мережі.

Якщо ви потім визначите, що користувачі соціальних мереж приходять на ваш сайт набагато частіше, ніж за допомогою органічного пошуку, це може дати вам краще уявлення про те, де ви повинні зосередитись, щоб підвищити рентабельність інвестицій у SEO.

Скільки часу потрібно, щоби побачити рентабельність інвестицій від SEO?

Інвестиції у SEO дуже схожі на посадку сільськогосподарських культур. Ви можете посадити насіння сьогодні, але врожай, який ви будете збирати, не прийде протягом кількох місяців.

Вам може знадобитися від трьох до шести місяців, щоб помітити якісь результати. Більшость B2B-компаній доводиться чекати в середньому 8-10 місяців, щоб окупитися на свої інвестиції в SEO. В окремих випадках 2-4 місяці.

Це означає, що зараз найкращий час, щоб зосередитися та підвищити рентабельність інвестицій за допомогою SEO.

Майте на увазі, що важливо сформувати очікування від результатів SEO як для клієнтів, так і внутрішніх зацікавлених сторін. Ось лише кілька технічних виправлень, які ви можете зробити зараз, щоб отримати початковий рух сайту:

 • виправте непрацюючі посилання та увімкніть перенаправлення;
 • оптимізуйте зображення: зменшіть розміри файлів для швидкого завантаження та увімкніть альтернативний текст для більшого доступу в пошуку;
 • розбавте контент: додайте відео, інтерактивні анкети, відгуки клієнтів або інші основні елементи контенту на веб-сайт для кращого сприйняття користувачем;
 • працюйте із внутрішніми посиланнями на інший релевантний контент на сайті (поділіться корисними матеріалами); 
 • видаліть спам та зворотні посилання на інші сайти.

Проблеми розрахунку рентабельності інвестицій у SEO

Виходячи з того, що ми щойно розглянули, важливо розуміти, що зусилля, які ви докладаєте сьогодні, не принесуть жодних негайних результатів.

Вам знадобиться терпіння, щоб почати відслідковувати результати, і тому може бути важко зрозуміти, які зміни мають найбільший ефект. Тому, перш ніж розпочати кампанію з просування, почніть думати про швидкі виграші та негайні виправлення. Це допоможе завоювати довіру клієнтів на ранньому етапі. Також важливо підготуватися до пошуку ознак того, що все починає рухатись у хорошому напрямку.

Відсутність фіксованих витрат для відстеження результату робіт по СЕО

У світі SEO все змінне.

Це може створити проблему при спробі розрахувати ваші витрати. Немає постійних витрат, тому вам знадобиться деякий час, щоб отримати краще уявлення про ваші середні витрати з часом.

Щоб отримати платний трафік (відвідувачі з контекстнох реклами), є певні параметри для роботи.

Розглянемо когось, хто шукає податкове програмне забезпечення для майбутнього податкового сезону. Вони можуть шукати “найкраще податкове програмне забезпечення для малого бізнесу”, і це може виглядати платним результатом пошуку. Зверніть увагу на жирне “Оголошення” у верхньому лівому кутку пошуку Google.

Щоб з’явитися тут в пошуковій видачі, ви можете просто заплатити за це. Тим не менш, перебування там у довгостроковій перспективі вимагає реальної роботи, яка походить від навмисної уваги до SEO.

Хоча кожен може мати свої переваги в короткостроковій перспективі, стійка окупність інвестицій від SEO набагато складніша, тому що ваші витрати будуть змінюватись від періоду до періоду.

Фірмовий та небрендований трафік

Коли справа доходить до вимірювання ключових слів, ви можете відокремити вплив/конверсії SEO від трафіку на основі фірмових ключових слів та небрендованих ключових слів, які можуть бути важливими для ніші вашої компанії.

Фірмові ключові слова – це пошукові запити, за якими ви хочете ранжувати, які включають назву вашої компанії або інші компоненти, специфічні для вашого бренду. Подумайте про “блог SEORUH” як приклад фірмового ключового слова.

Таким чином, як ви, ймовірно, можете здогадатися, небрендовані ключові слова охоплюють інше – це загальніші ключові слова, які не стосуються компанії, які люди шукають щодня. “Найкращий блог про фітнес” був би гарним прикладом небрендового ключового слова.

Щоб мати ширше домінування серед пошукової видачі, ви повинні мати поєднання того й іншого.

Проблема виникає при спробі виміряти брендований та небрендований трафік.

Майже неможливо приписати одну зміну SEO одному результату у майбутньому. Найкраще SEO є результатом поєднання стратегій, тому дуже важко спробувати виміряти вплив брендованих та небрендованих ключових слів самостійно.

Поширені запитання по інвестиціях в СЕО

Яка окупність інвестицій у SEO?

Окупність інвестицій у SEO є віддачею від інвестицій, отриманих в результаті вашої стратегії розвитку. Якщо ваша кампанія по просуванню приносить більше доходів, ніж витрати, то у вас є позитивна окупність інвестицій. Якщо ваша інвестиція в СЕО генерує менше, ніж коштує, то у вас негативна рентабельність. Потрібно переглянути стратегію.

Чи є в SEO висока рентабельність інвестицій?

SEO може мати високу окупність інвестицій за умови правильного впровадження. Хороша рентабельність інвестицій залежить від багатьох факторів, таких як структура сайту, якість, галузева конкуренція та багато іншого. 

Важко визначити середню окупність інвестицій в SEO у всіх компаніях та галузях. Однак такі компанії, як Profitworks, поділилися тим, що вони генерували 2,75 долара за кожен долар, витрачений на SEO, що означає, що їхня рентабельність інвестицій склала 275%. За оцінками TeraKeet, його середня окупність SEO розкрутки коливається від 550% до 1220%.

Є чудовий реальний приклад по ефективності просування послуг агентства по працевлаштуванню за кордоном. Була створена інформаційна стаття по відгукам робітників в Польщі. Написали про житло, середні зарплати, відношення поляків. Вийшов лонгрід майже на 20 000 символів. Копірайтеру заплатили 50$. Щодня цю статтю читали 300+ зацікавлених українців. В першому та останньому абзаці розмістили банер з консультаціями та допомогою в підборі вакансій, оформлення віз. Телефони обривалися. Посилання не купували. Лише стаття.

Що було далі? написали більше з 50 подібних постів. Але не всі так стрельнули. 1800+ гостей сайту щодня. Вдумайтесь…

Як ви розрахуєте рентабельність інвестицій в SEO. Практична формула?

Щоб розрахувати рентабельність інвестицій у SEO, заповніть наступне рівняння: 

ROI SEO = (Прибуток від інвестиційВартість інвестицій) / Вартість інвестицій 

Наприклад, якби я заплатив 1000 доларів за SEO і повернув 4000 доларів, моя окупність інвестицій у SEO була б наступною:

Окупність інвестицій в SEO = ($4000 – $1000) / $1000. Окупність інвестицій у SEO = 3000 доларів США / 1000 доларів США. 

Окупність інвестицій = 3

За кожен долар, витрачений на SEO, я заробив 3 долари натомість.

Висновок про необхідність СЕО розкрутки вже зараз!

Тонкість робіт по SEO вашого сайту займає багато часу та уваги, але вона також принесе значні винагороди.

Надійна SEO-кампанія не тільки збільшить ваш дохід, але й залучатимете і утримуватимете нових клієнтів в Інтернеті, які можуть підтримати ваш бізнес на довгі роки.

Для перегляду реальних результатів можуть знадобитися місяці або навіть роки, і на цьому шляху можна знайти багато підводних каменів, таких як змінні витрати, відстрочені результати, заплутані виміри даних та багато іншого.

Замість того, щоб просто зосередитися на грошах, розробіть конкретну стратегію, яка може привести вас до ваших цілей у сфері окупності інвестицій у SEO.

Розуміння клієнтів важливіше, ніж переслідування результатів, тому тримайте їх в курсі кожного розгляду, який ви робите для своєї стратегії SEO.

А що ви зробили, щоб підвищити рентабельність інвестицій у SEO в своєму чи клієнтському проєкті?

3 thoughts on “Що таке рентабельність інвестицій в SEO і як її виміряти? 

 1. Ми виділяємо великий бюджет на створення інформаційних статтей. Тема фітнес. 1-2 публікації в тиждень. Трафік цільовий. Ніяких випадкових гостей. Читають, підписуються і замовляють програми харчування чи тренувань. Ставили контекстну рекламу. Дорого та не так ефективно на довгу дистанцію. Результат від статтей приходить через 2-4 тижні.

 2. Добре, якщо сеошник знає, що робить. Не шкода по 500-800$ в місяць вкладувати протягом року, коли це окупиться в 3 рази. Розрахунок дуже цікавий. В нашій тематиці – ремонт ДВЗ та АКПП хочеться не лише з Києва клієнтів отримувати. НП відправка, 5-7 днів роботи. Ціни доступні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *