
Кожен підприємець після запуску бізнесу задається питанням: як продавати товари чи послуги в Інтернет, скільки коштує реклама. На дворі ера ІТ. Ера смартфонів. Як це може допомогти в торгівлі? Наша стаття допоможе вам розібратися з потребою запуску контекстної реклами в Google Ads. Ви дізнаєтесь, коли краще починати SEO-розкрутку сайту, а коли вмикати контекст. Поїхали!
Контекстна реклама – що це таке, як працює?
Контекстна реклама – це оголошення з пропозицією товару чи послуги на сайті або в пошуковій видачі. Воно може бути текстовим, графічним або відеобанером. Переважна частина створюється за допомогою сервісу Google Реклама (або Ads).
З назви очевидно, таке оголошення завжди контекстуально: воно безпосередньо пов’язане з тематикою майданчика, на якому воно розміщене, або запитом, який користувач ввів або раніше вводив у пошуковий рядок.
Контекстна реклама – це один із способів просування сайту. Як маркетинговий інструмент вона може:
- підвищити трафік та продажі з сайту;
- продемонструвати та вивести на ринок новий товар чи послугу;
- провести рекламні акції та розкрутити бренд;
- розкрутити новий ресурс;
- поліпшити імідж компанії.
Приклади та види Google Ads

Пошукова реклама
Це рекламні оголошення в пошуковій системі Google. Поруч із цими оголошеннями завжди є позначка про те, що це саме рекламний матеріал, а не частина результатів пошуку:
При цьому органічна реклама виглядає так, як результати пошуку: вона не відрізняються зовні і відповідає на запитання користувача. Завдяки цьому вони мають високу клікабельність. Рекламодавець оплачує переходи, тобто кліки за своїми оголошеннями – так працює PPC-модель КР.
Щоб розмістити оголошення, потрібно налаштувати показ пошукової контекстної реклами у відповідних сервісах чи партнерській мережі (Google Ads).
Контекстна реклама на пошуку Гугла буває 3 видів:
- Преміум-розміщення – це оголошення над результатами пошуку
- Гарантовані показ – під результатами пошуку
- Товарна галерея (Google Merch) – картки товарів над преміум-розміщення або праворуч на комп’ютерній версії.
Тематична реклама на сайтах партнерів, у додатках
Це клікабельні банери на різних сайтах і всередині додатків з відповідною позначкою:
Інакше цей вид називається рекламою в мережах: мережа – це партнерські сайти рекламних систем, які дозволили публікувати банери у себе на сайті. У Яндекса це РСЯ (Рекламна мережа Яндекса), у Google Реклами – КМС (контекстно-медійна мережа). У ці мережі входять тисячі сайтів, тому охоплення величезне.
Ці оголошення пов’язані з різними даними. Дані можуть стосуватися інтересів користувача – тоді принципом показу буде поведінковий націлення. Або це може бути тематика сайту, на якому розміщується оголошення, тоді це буде тематичний націлення.
Ремаркетинг
Ремаркетинг у Google – це демонстрація оголошень тим користувачам, які вже були на сайті, але не вчинили цільових (потрібних рекламодавцю) дій: не поклали товар у кошик, не оформили замовлення, не залишили пошту.
Ремаркетинг закликає таких відвідувачів повернутися на сайт та здійснити покупку. Це складніше, ніж просто залучити зацікавленого користувача: потрібна пропозиція, яка змусить користувача передумати. Тому ретаргетингові кампанії налаштовуються і ведуться окремо: наприклад, до них можуть додаватися пропозиції зі знижками, акціями.
Як формується вартість контекстної реклами?
Фіксованої ціни на контекстну рекламу в Інтернеті немає. Вартість залежить від тематики, сезонності, рівня конкуренції та багатьох інших факторів.

Модель CPC — це основна схема, за якою системи формують ціну оголошень: рекламодавець платить за кліки за своїми оголошеннями на свій сайт.
Набагато рідше використовуються схеми CPA (плата за лід) і CPM (плата за показ оголошення 1000 користувачів).
Вартість контекстної реклами залежить від ставок на аукціонах, якості рекламного контенту та прогнозу клікабельності.
Аукціон
Вартість кліка по CPC-моделі формується за результатами автоматичного аукціону. Рекламодавці, які формують оголошення за однаковими ключовими словами, призначають свої ставки за клік. Щоразу, коли користувач вводить запит, система запускає аукціон і вибирає, які оголошення вивести на екран користувача.
Яндекс використовує 2 типи аукціонів:
- для преміум-показів та пошукової реклами на РСЯ — VCG-аукціон.
- для всіх інших – GSP-аукціон.
Релевантність контенту
Про наповнення та подачу оголошень зазвичай забувають, говорячи про ціну на клік. Хоча це також має значення.
У Яндекса цей критерій виражений у коефіцієнті якості. Він залежить від:
- релевантності оголошення запиту;
- релевантності посадкової сторінки;
- статистика по оголошення, історії його публікації;
- інші фактори, відомі лише розробникам сервісу.
Розраховується він автоматично системами машинного навчання на момент проведення аукціону. Тому дізнатися, який коефіцієнт якості у оголошень, неможливо: в інтерфейсі Директа він не відображається.
Попри завісу таємницю, коефіцієнт якості однозначно впливає ціну рекламної кампанії. Що можна зробити, щоб його покращити:
- Заповнювати всі поля.
- Додавати розширення – швидкі посилання, ціни, відео, акції, номер телефону.
- Використовувати ключові запити.
- Розкривати в оголошенні особливості УТП.
- Вести на релевантну сторінку.
- Аналізувати ефективність, оперативно вносити зміни.
У Google аналогом є показник якості рекламного оголошення та посадкової сторінки – Quality Score (QS). Прямі фактори впливу на QS теж приблизно ті самі:
- стан, релевантність посадкової сторінки;
- релевантність контенту;
- історія, прогноз CTR.
Невеликі відмінності є в непрямих факторах: наприклад, на QS впливає ефективність зазначеної геолокації, а також статистика за типами пристроїв. Однак загальні рекомендації для підвищення QS у Google Ads такі ж, як для покращення коефіцієнта якості оголошень у Директі.
Прогноз та історія клікабельності (CTR)

CTR (Click-Trough Rate) – це показник співвідношення кліків до показів. Це в принципі один із найважливіших параметрів.
У Ads для ціноутворення прогноз CTR розраховується автоматично з:
- накопичених даних про клікабельність;
- використання вкладених та ключових запитів у тексті оголошення;
- поведінка користувачів з різних регіонів;
- сезонний фактор попиту;
- комерційні фактори сайту – наскільки користувач довірятиме сайту;
- використання доповнень – швидких посилань, уточнень;
- якість оголошень.
Основні системи КР
Найпопулярніші в Україні – це Google Реклама та Таргет (реклама в соціальних мережах). З 2022 року Google Реклама не працює для російських користувачів та рекламодавців, проте її характеристики ми тут також розглядаємо.
Google Реклама – світовий лідер і трендсеттер. У цій системі багато різних налаштувань. Для новачка це проблема: розібратися буде складно, потрібний досвід управління. Для досвідчених фахівців це перевага: кампанії можна налаштувати дуже точно. Серед інших переваг – чітке таргетування, можливість сортувати оголошення за групами та категоріями, розрахунок вартості одного кліку та QS (якісний показник, за допомогою якого можна змінювати цю вартість).
Інші системи мало використовуються.
Якою має бути реклама в Ads?
Хороше рекламне оголошення приваблює користувачів, збільшуючи кількість продажів із сайту. Щоб стати хорошим, воно має:
- Відповідати конкретному запиту користувача. Нерелевантні оголошення не пропустить жодна система. Мова тут про невеликі, але важливі відхилення: правильне посилання на сторінку, коректний регіон показу, із зазначенням мінус-фраз.
- Візуально приємною. Оголошення має бути помітним, але не настирливим – доведеться попрактикуватися, щоб знайти цей баланс.
- Інформативним, але чесним. Зі вмісту має бути гранично зрозуміло, що саме пропонується користувачеві, в які терміни, за які гроші.
Контекстна реклама сайту працює лише із зацікавленою аудиторією, нікому нічого не «впарюючи». У цьому її важлива перевага, але щоб її отримати, потрібно постійно вести аналітику та відстежувати роботу кампаній, щоб своєчасно змінювати оголошення на краще.
Що вибрати SEO-просування чи контекстну рекламу?

Розглянемо кілька прикладів, щоб вам стало зрозуміло, коли краще підключати контекст.
Новий бізнес
Ви відкрили новий бізнес. Не в тому сенсі, що ноу-хай, а саме щойно запустилися. Вирішили продавати автозапчастини тайваньського виробника в Києві, Житомирі, Вінниці, Чернігові. Постачальника знайшли. Інтернет-магазин відкрили на WooCommerce WordPress. Позаливали картки товару. Готово.
Сайт не оптимізований та не розкручений в пошуку. А клієнти потрібні. В такому випадку потрібно запускати Google Ads. Процес налаштування та запуску займе не більше 7 днів. Ціна одного кліка (відвідувача) становить 0,8-2 грн. Бюджет 250-300 грн на день. Один з моїх особистих проєктів має показники 250-300 відвідувачів з реклами та менше 100 з органіки. Сайту трохи менше року.
Починати інвестувати в SEO є сенс, коли пішов заробіток. І це на довгу перспективу.
Акція!
Весільний салон починає розпродаж суконь. Слід вже розпочати акцію. Як нареченим дізнатись про ваші вигідні умови? Так, контекст в допомогу. Швидкий запуск та контроль бюджету допоможе досягти поставленної бізнес задачі.
Збільшення конверсії
Авторозборка працює більше 15 років. Має корпоративний сайт та інтернет-магазин. Позиції в топі. Телефони на розриві. Менеджери не встигають опрацьовувати “дешеві” замовлення. Потрібно продавати двигуни та коробки перемикання передач. Підключаємо рекламу в Гуглі. Місяць, а можливо два і дорогі позиції продані. Вигідно. Можна завозити нові деталі.
В якому випадку краще починати SEO-просування сайту та вкладати гроші в довгостроковий розвиток?
Заробіток є
Ваш сайт приносить клієнтів з реклами. Продажі йдуть. Але ви звернули увагу, що фінансові інвестиції в КР досягають 600-1000$. Ви починаєте рахувати, що за рік витрачаєте до 10000$. Розкрутка в органіці обходиться в 2 рази дешевше. Є сенс змінювати підхід до бізнесу. Та і страх також присутній, якщо відключити Ads, то дзвінків може взагалі не бути.
Конкуренція
Наведу приклад. В 2020 році запустили проєкт з продажу кузовних запчастин до авто із США. Ціна одного відвідування сайту коштувала 0,44 грн або 0,016$. На дворі 2022 рік і ціна за перехід становить до 3 грн або 0,1$. Розходи збільшилися в 10 разів. А що буде, коли клік коштуватиме 10 грн…
Це мабудь дуже актуальна проблема серед всіх бізнесменів, хто збирає ліди з реклами і не перейшов на органіку. Поки не пізно, треба інвестувати в СЕО. Уявіть, як це чудово, коли вам телефонують, а ви за це не платите.
Контекстна реклама в Україні стрімко розвивається та становиться все актуальнішою. Кількість нових компаній росте з року в рік. Для швидкого старту в кожній ніші треба знаходити кращі рішення в просуванні. Саме тому, одні набирають оберти швидше за інших. Хтось інвестує в розвиток маркетингових каналів, а хтось закуповує все більше товару, з думкою, що асортимент підкорить ринок. І той варіант, і інший правильні. А я кий вибір зробите ви?
Мы занимаемся продажей входных металлических дверей и сотрудничаем в основном с оптовыми покупателями на рынку Киева. Сайт работает уже довольно давно. Сео заказывали не один год. Да результаты есть и звонки тоже. Но очень часто бывает что у нас распродажа или же тестируем новое предложение. Запускаем контекстную рекламу в Google. Очень сильно помогает распродать остатки и запустить на рынок новые позиции.